Zbiórka pieniężna na pomoc dla ciężko chorego Dominika Bukowskiego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 kwietnia 2018

Darłowo, 22 marca 2018 roku

 

Na co dzień to oni pomagają innym. Dziś proszą ludzi dobrej woli o pomoc. Mowa o Marcie Wojniusz-Bukowskiej i jej mężu Przemysławie Bukowskim (ze Stoczni Darłowo), którego 20 letni brat zachorował na ciężką odmianę złośliwego nowotworu wątroby. Teraz zbiera pieniądze na leczenie. - Czeka go teraz najtrudniejsza walka i mam nadzieję, że Wasze wsparcie pomoże mu ją wygrać – piszę Marta na facebooku.

 

Dzięki szybkiej reakcji i sile portalu facebook na dzień dzisiejszy udało się uzbierać 10% tej kwoty ze 100 tys. na lek który jest jego ostatnią nadzieją.

 

Dominik Bukowski ma 20 lat i studiuję filologię polską. Jak piszę o sobie na zrzutka.com  lubi czytać, grać i śpiewać. Chodził do I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku, a w tym czasie mieszkał w Bursie im. Stanisława Kostki.


W połowie grudnia zdiagnozowano u niego złośliwy nowotwór, a po dokładnych badaniach okazało się, że jest to rak wątrobowo-komórkowy. Guz jest tak duży, że nie da się go wyciąć (17 cm), do tego Dominik ma przerzuty na węzły chłonne. Liczne konsultacje z chirurgami i onkologami w najlepszych ośrodkach w Polsce doprowadziły do jednego wniosku - nie ma skutecznego leczenia na ten rodzaj nowotworu. Szuka więc innych możliwości leczenia, a jeśli się nie uda, chcę powalczyć o każdy dzień życia.

Dla Dominika i jego rodziny to wiąże się z gigantycznymi kosztami. Dlatego prosi każdego o wsparcie, przynajmniej symboliczne.

Marzeniem Dominika jest jak pisze -jeszcze trochę pożyć i napisać książkę. Dlatego walczę jak tylko się da – dodaje.

Link do zbiórki tu >>>

 

A. Wejnerowski - BPM

 

Autor: Włodzimierz Nawrot